Välissuhtlus 2014. aastal
2014. aastal osales Eesti Advokatuur jätkuvalt CCBE tegevuses. Advokatuuri esindajate koosseis CCBE komiteedes ja töögruppides aruandeperioodil ei muutunud. Advokatuuri esindajad CCBE-s on:
1. Delegatsiooni juht - Hannes Vallikivi;
2. Õigusabi - Katrin Orav;
3. Kutsekindlustus - Katrin Orav;
4. Konkurents - Hannes Vallikivi;
5. Äriõigus - Maivi Ots;
6. Kutse-eetika - Ants Karu;
7. Kriminaalõigus - Jaanus Tehver;
8. Rahapesu tõkestamine - Hannes Vallikivi;
9. Euroopa eraõigus - Ene Soop;
10. FAL2 ja ETP - Katrin Kose.
Olulisemad teemad CCBE-s on olnud:
Lisaks arvukatele CCBE päringutele ja küsimustikele, mis on suunatud CCBE tegevuses vajalike otsuste eelnõude või seisukohtade väljatöötamiseks, on Eesti Advokatuur vastanud teiste riikide advokatuuride päringutele Eesti seadusandluse ja regulatsioonide kohta.
Advokatuuri juhatus saab jätkuvalt kutseid esindajate lähetamiseks mitmesugustele välisriikides toimuvatele üritustele. Arvestades advokatuuri eelarve piiratud võimalusi, on juhatus võtnud seisukoha lähetada esindajad üksnes Eesti Advokatuuri jaoks olulist tähtsust omavatele üritustele.
Eesti Advokatuuri esindasid:
- Esimees Sten Luiga, advokaadid Aivar Pilv ja Toomas Vaher 28. veebruaril 2014. a Viinis toimunud European Presidents’ Conference´l, kus keskseks aruteluteemaks oli „Data leak – Reactions of a State under the Rule of Law“.
- Esimees Sten Luiga 27. veebruaril 2014. a Viinis toimunud CCBE Standing Committee’l.
- Esimees Sten Luiga, aseesimees Hannes Vallikivi ja kantsler Kristel Voltenberg 08.-10. mail 2014 Oslos toimunud Nordic-Baltic Meeting’ul.
- Juhatuse liige Andrus Lillo 26.-28. juunil 2014 Stuttgardis toimunud Annual Lawyers’ Conference of the German Bar Association.
- Eetika- ja metoodikakomisjoni liige Kaupo Lepasepp 28. novembril 2014 Brüsselis toimunud Free Movement of Lawyers Committee kohtumisel.
Advokatuur liitus Find-A-Lawyer (FAL1) otsingusüsteemiga, mille eesmärk on tagada isikutele parem juurdepääs õigusemõistmisele. FAL1 avaldati 2014. aasta detsembrikuus e-Justice portaalis ning lisatud on ka Eesti otsinguvõimalus (leitav: https://e-justice.europa.eu/content_find_a_lawyer-334-en.do).
Samal ajal FAL-ga avaldati ka funktsionaalsus Find-A-Notary (leitav: https://e-justice.europa.eu/content_find_a_notary-335-en.do?m=1).
Advokatuur osales Find-A-Lawyer 2 (FAL2) projektis, mille peamine eesmärk on kontrollida läbi FAL2 süsteemi nende advokaatide isikusamasust, kes esitavad dokumente läbi Euroopa e-õiguskeskkonna portaali. Kui advokaat allkirjastab e-menetluse käigus dokumendi, kontrollib süsteem, kas allakirjastaja on advokaat. FAL2 avaldatakse e-Justice portaalis.
European Training Platform (ETP) projekti eesmärk oli luua IT-platvorm, kus advokaadid võivad leida informatsiooni koolitusvõimaluste kohta teistes Euroopa Liidu riikides (samuti on võimalik kaasata Eestis tegutsevaid koolituspakkujaid, et Eestis tegutsevatel advokaatidel oleks võimalik leida informatsiooni ka Eestis toimuvate koolituste kohta ühest kohast). ETP projekt on valmis, partnerid on lõpetanud testimise ja oodatakse, et portaal avaldatakse e-Justice portaalis.
Ukraina Advokatuur pöördus Eesti Advokatuuri poole ärevust tekitavate sündmustega seoses, s.o Ukraina Advokatuuri presidendi vahistamine ning sellele järgnevad tegevused, mida tuleb pidada õigusriigis üleüldiselt mitteaktsepteeritavateks. Põhiõiguste komisjon tutvus teemaga ning valmistas ette asjakohase arvamuse ja pöördumise. Pöördumise tekstiga on võimalik tutvuda advokatuuri kodulehel (viide: Väliskoostöö).
Nimi |
---|
Ukrainan Bar Association 14.04.2014.pdf |